Oppdag de 5 beste nattklubbene for en uforglemmelig kveld ute på Tenerife

Oppdag de 5 beste nattklubbene for en uforglemmelig kveld ute på Tenerife
Mai 05, 2023
2287

Tenerife, den største av Kanariøyene, er et populært reisemål for turister som søker sol, sand og uforglemmelige nattelivsopplevelser. Denne spanske øya er kjent for sine fantastiske strender, varierte landskap og pulserende natteliv. Med så mange alternativer å velge mellom kan det være vanskelig å vite hvor man skal begynne. I denne artikkelen vil vi utforske fem av de beste nattklubbene på Tenerife som du ikke bør gå glipp av under ditt besøk. Så når du har ordnet leiebilen og sjekket inn på overnattingsstedet ditt i Costa Adeje, er det på tide å ta på deg danseskoene og utforske øyas natteliv.

Strandklubben “Papagayo”

Papagayo Beach Club ligger i Costa Adeje og er en av Tenerifes mest kjente og eksklusive nattklubber. Denne klubben ligger på en fantastisk strand med fantastisk havutsikt, og tilbyr en unik blanding av luksus, avslapning og spenning. Med et bredt utvalg av musikksjangre spilt av verdenskjente DJ-er, tilbyr Papagayo Beach Club noe for enhver smak, og sørger for en uforglemmelig natt med dans under stjernene.

I løpet av dagen forvandles Papagayo Beach Club til en elegant oase ved stranden, hvor du kan slappe av ved bassenget, nippe til cocktails og nyte deilig mat. Når solen går ned, slår feststemningen inn, med livemusikk og underholdning som setter scenen for en uforglemmelig kveld. Med sin elegante design, utrolige beliggenhet og eksklusive atmosfære er Papagayo Beach Club et must for alle som ønsker å oppleve nattelivet på Tenerife.

Klubben “Magic Lounge”

Magic Lounge Club ligger i hjertet av Playa de las Americas, og er et stilig og trendy sted som lover en fortryllende kveld med underholdning. Klubbens elegante interiør, komplett med myke sitteplasser og moderne innredning, setter scenen for en sofistikert kveld ute.

Magic Lounge Club har liveopptredener fra talentfulle musikere, akrobater og dansere, i tillegg til førsteklasses DJ-er som spiller en eklektisk blanding av musikk for å holde deg på dansegulvet hele natten. Klubben kan også skilte med en omfattende cocktailmeny med både klassiske og nyskapende kreasjoner, som sikrer at du har den perfekte drinken til å akkompagnere en kveld med moro.

Med sin unike blanding av live underholdning, stilig atmosfære og fantastisk musikk, tilbyr Magic Lounge Club en enestående nattelivsopplevelse på Tenerife.

Klubben “Tramps Tenerife” (Kongen av klubber)

Tramps Tenerife, ofte referert til som “King of Clubs”, er en legendarisk nattlivsinstitusjon som ligger i Playa de las Americas. Med sine romslige dansegulv, flere rom med forskjellige musikksjangre og en rekke internasjonale DJ-er garanterer Tramps Tenerife en natt med non-stop festing.

Klubbens hovedrom er dedikert til house- og dansemusikk, mens andre rom tilbyr en blanding av R&B, hip-hop og reggae, noe som sikrer at det er noe for enhver smak. I tillegg til den fantastiske musikken kan Tramps Tenerife også skilte med et imponerende VIP-område, komplett med private båser og flaskeservice, for de som ønsker å unne seg litt ekstra luksus.

Tramps Tenerife er kjent for sin livlige atmosfære, vennlige personale og gode drinkkampanjer, noe som gjør det til et viktig stopp på din nattelivstur på Tenerife.

“Monkey” Beach Club

Monkey Beach Club ligger på den pittoreske stranden Playa de Troya, og er et utendørs sted som kombinerer det beste av Tenerifes fantastiske natur med en livlig festatmosfære. Med sin avslappede stemning, komfortable sittegrupper og fantastiske utsikt over havet er Monkey Beach Club det perfekte stedet å slappe av med en cocktail og nyte solnedgangen.

Når natten faller på, våkner klubben til liv med en rekke talentfulle DJ-er som spiller de nyeste hitene, i tillegg til liveartister og temaarrangementer som holder festen i gang til de tidlige morgentimene. Monkey Beach Club er også kjent for sin deilige mat, og tilbyr en blanding av internasjonale og lokale retter som imøtekommer en rekke smaker.

De unike omgivelsene, den avslappede atmosfæren og den fantastiske underholdningen gjør Monkey Beach Club til et uunnværlig tilskudd til enhver nattelivsreise på Tenerife.

Klubben “Sound of Cream”

Sound of Cream ligger i det travle nattelivsdistriktet i Puerto de la Cruz, og er en populær nattklubb kjent for sin energiske atmosfære og sitt utmerkede musikkutvalg. Klubben har toppmoderne lyd- og lyssystemer som skaper en oppslukende opplevelse som får deg til å danse hele natten.

Sound of Cream er kjent for sitt varierte musikktilbud, med DJ-er som spiller en blanding av house, techno og elektroniske rytmer, i tillegg til regelmessige temakvelder og gjesteopptredener fra internasjonale artister. Klubbens innbydende atmosfære, vennlige personale og gode drinktilbud sikrer en fantastisk kveld for festglade i alle aldre.

Med sitt imponerende musikkprogram, førsteklasses fasiliteter og pulserende energi er Sound of Cream et must-besøk for de som ønsker å oppleve Tenerifes klubbscene.

Utforsk nattelivet på Tenerife

Disse fem nattklubbene representerer bare et lite utvalg av det fantastiske utelivet som finnes på Tenerife. Med sitt mangfoldige utvalg av klubber og barer tilfredsstiller øya en rekke smaker og preferanser, noe som sikrer en uforglemmelig opplevelse for besøkende.

For å få mest mulig ut av tiden din på Tenerife, bør du vurdere å planlegge nattelivseventyrene dine rundt leiebilen og overnattingsstedene dine. Costa Adeje er en populær base for besøkende, og mange av øyas beste nattklubber er lett tilgjengelige, slik at du kan fordype deg i Tenerifes pulserende festliv.

Enten du er ute etter et luksuriøst sted ved stranden, en stilig lounge med liveunderholdning eller en livlig nattklubb som spiller de siste hitene, har nattelivet på Tenerife noe for enhver smak. Så ta på deg danseskoene, ta en cocktail og gjør deg klar til å oppleve det aller beste av dette kanariske paradiset.

Les Også: